Jak kupować kryptowaluty: Dogłębny przewodnik dla nowicjuszy

Rynek walut cyfrowych rośnie w oszałamiającym tempie. Obecnie jest wart ponad 210 miliardów dolarów i przewiduje się, że do końca 2020 roku przekroczy 465 miliardów dolarów. Tak szybki wzrost w branży stworzył nowe możliwości dla inwestorów chcących się zaangażować. Jak więc kupić kryptowaluty? Możesz spróbować zadzwonić do swojego brokera, a może sprawdzić, czy twój bank pozwoli ci założyć konto depozytowe, dzięki czemu będziesz mógł kupić wirtualne tokeny bezpośrednio od podmiotu, który je emituje. Alternatywnie możesz przeczytać ten artykuł, aby poznać niektóre z bardziej dostępnych opcji inwestowania na rynku kryptowalut....

Czym jest kryptowaluta?

Kryptowaluta to wirtualne lub cyfrowe aktywa, które wykorzystują kryptografię do zapewnienia bezpieczeństwa. Cechą definiującą kryptowaluty jest ich organiczny charakter; nie są one emitowane przez żaden rząd lub bank centralny, a są tworzone i wymieniane przez społeczność ludzi w szerokim zakresie celów. Kryptowaluty stały się bardzo popularne wśród inwestorów ze względu na wysokie stopy zwrotu z inwestycji (ROI). W rzeczywistości wielu inwestorów zarobiło znaczne kwoty pieniędzy poprzez handel i inwestowanie w kryptowaluty. Obecnie istnieją tysiące kryptowalut, których łączna kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 210 miliardów dolarów.

Jak kupić Bitcoin

Bitcoin jest najpopularniejszą kryptowalutą na rynku. Istnieją dwa sposoby na zakup bitcoinów. Możesz kupić je online za pośrednictwem giełdy lub znaleźć lokalnego sprzedawcę i spotkać się z nim osobiście, aby zawrzeć transakcję. Istnieje wiele giełd internetowych, gdzie można kupić bitcoiny za pomocą karty kredytowej, karty debetowej lub konta PayPal.

Te giełdy pobierają niewielką opłatę za każdą transakcję, a także pobierają wyższe kursy wymiany, ponieważ nie kupują i nie sprzedają bitcoinów po cenie spot. Jeśli chcesz kupić bitcoiny za najniższą możliwą cenę, powinieneś kupić je bezpośrednio od sprzedawcy bitcoinów. Jednak będziesz musiał zrobić trochę badań, aby znaleźć sprzedawcę, który jest skłonny spotkać się z tobą osobiście i sprzedać bitcoiny po niższej cenie.

Jak kupić Ethereum

Ethereum jest drugą najpopularniejszą kryptowalutą na świecie, ale często jest określana jako światowy komputer. Ethereum to zdecentralizowana platforma programowa, która uruchamia inteligentne kontrakty. Ethereum można kupić za bitcoina i inne kryptowaluty na wielu giełdach. Jeśli jednak używasz Coinbase do zakupu bitcoinów, możesz użyć Coinbase do zakupu Ethereum, jak również. Możesz również kupić Ethereum za pomocą karty kredytowej na giełdach takich jak Changelly i Indacoin. Jeśli jednak użyjesz karty kredytowej do zakupu Ethereum, będziesz musiał zapłacić znacznie wyższą cenę.

Jak kupić Litecoin

Litecoin to zdecentralizowana, peer-to-peer waluta cyfrowa, która jest niemal identyczna z bitcoinem. Główną różnicą między nimi jest to, że Litecoin ma krótszy czas generowania bloku (2,5 minuty w porównaniu do 10 minut dla Bitcoina), co umożliwia większą szybkość transakcji i niższe opłaty transakcyjne. Litecoin można kupić za Bitcoin i inne kryptowaluty na giełdach takich jak Binance, Bittrex i Coinbase. Możesz także kupić Litecoin za pomocą karty kredytowej na takich giełdach jak Changelly i Indacoin. Jednakże, jeśli użyjesz karty kredytowej do zakupu Litecoin, będziesz musiał zapłacić znacznie wyższą cenę.

Jak kupić inne kryptowaluty

Jeśli chcesz zainwestować w konkretną kryptowalutę, możesz ją kupić za pomocą giełdy takiej jak Coinbase. Bitcoin, Ethereum i Litecoin to najpopularniejsze kryptowaluty, które są przedmiotem handlu i wymiany na inne wirtualne monety. Możesz kupić kryptowaluty na takich giełdach jak Coinbase, Changelly i ShapeShift. Jeśli jednak używasz karty kredytowej do zakupu kryptowalut, będziesz musiał zapłacić znacznie wyższą cenę.

Inwestowanie w kryptowaluty może być bardzo opłacalne. Możesz kupić kryptowaluty za swoje oszczędności, dochód z pracy na pół etatu lub inne źródła dochodu. Jednak rynek kryptowalut jest bardzo zmienny, co oznacza, że istnieje duża szansa, że Twoje inwestycje znacznie spadną lub wzrosną w wartości w bardzo krótkim czasie. Dlatego powinieneś zainwestować tylko taką kwotę, którą jesteś gotów stracić